Powrót do listyPolicjanci z Czerniewic na „Rzeczyckiej Olimpiadzie Przedszkolaka”

29 września 2022 roku w Rzeczycy odbyła się kolejna edycja corocznej „Olimpiady Przedszkolaka”. Mundurowi z komisariatu w Czerniewicach przy tej okazji zorganizowali spotkanie z dziećmi, podczas którego rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie w przedszkolu i w domu a także w ruchu drogowym.

W olimpiadzie wzięło udział 150 przedszkolaków z trzech powiatów województwa łódzkiego. Dzieci zmagały się w sportowych konkurencjach, brały udział w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów imprezy. Chętnie odwiedzały też stoisko profilaktyczne, na którym czerniewiccy policjanci w łatwy i przystępny sposób przypominali podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, tłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób, oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały rad funkcjonariuszy. Tego typu spotkania są bardzo ważne, gdyż uczą najmłodszych właściwych nawyków oraz uświadamiają z jakimi zagrożeniami dzieci mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola. Dzięki nim Policjant będzie się kojarzył przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do którego zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook