Powrót do listyPolicyjne konie z Tomaszowa na ćwiczeniach w Łodzi

16 listopada 2018 roku na ulicy Pienistej w Łodzi odbyły się ćwiczenia Zespołu Konnego Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Ponieważ policyjne konie wykorzystywane są do działań podczas zabezpieczania imprez masowych ważne jest, by potrafiły współpracować z policjantami z OPP. Jest to również istotny trening dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień nie współpracują z tymi majestatycznymi zwierzętami. Ćwiczenia takie organizowane są raz na kwartał. Przygotowują one konie do atestacji, czyli egzaminu, który potwierdza przydatność zwierzęcia do służby w Policji.

Koń policyjny to zwierzę, które powinno charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Na co dzień zwierzęta Zespołu Konnego Policji patrolują okolice Zalewu Sulejowskiego, m.in. pilnując, czy nikt nie zostawia tam śmieci lub nie kłusuje. Jednak konie te uczestniczą też w zabezpieczeniach imprez masowych, takich jak np. mecze piłki nożnej, dlatego też ważna jest ich odporność na bodźce środowiskowe oraz odpowiednie wyszkolenie.  Podczas tych ćwiczeń konie musiały udowodnić, że posiadają umiejętności jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach, że nie obawiają się petard, dymów, czy biegnącej w ich kierunku dużej grupy osób. Ważnym elementem było sprawdzenie jak te majestatyczne zwierzęta współpracują z Odziałem Prewencji Policji.  Funkcjonariusze utrwalali tworzenie szyków policyjnych, jakie są stosowane podczas działań poddziałów zwartych i zasady współpracy między różnymi formacjami podczas przywracania porządku publicznego. Takie umiejętności są niezbędne podczas zamieszek, gdzie konieczne jest natychmiastowe podjęcie działań. W zajęciach tych udział brały 4 konie policyjne oraz 4 rumaki z łódzkiej Straży Miejskiej. 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook