Powrót do listyPomagamy Julitce.Charytatywny kiermasz przed koncertem noworocznym.

Przed piątkowym Koncertem Noworocznym Grzegorza Wilka odbędzie się charytatywny kiermasz pluszaków przygotowanych przez dzieci z Przedszkola nr 2. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację  Julitki Plich,  która dzielnie wygrała walkę z rakiem.
Kiermasz rozpocznie się 6 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. św. Antoniego 57/61. Koncert Grzegorza Wilka wraz z zespołem Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej pod kierunkiem Lothara Dziwoki odbędzie się godzinę później.

„Swing Stars – New York, New York” – Koncert Noworoczny

Misie zostały wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w ramach Międzyprzedszkolnego  Konkursu Ekologicznego „Zabawka ze Skrawka- Miś Przytulanka”.  Do placówki wpłynęło ponad 160 pluszaków, którymi zostali już obdarowani pacjenci onkologii i pediatrii tomaszowskiego szpitala. Misie trafiły również do Caritas przy Kościele NMP przy ul. Słowackiego oraz do podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
Pozostałe trafią na charytatywny kiermasz, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację  absolwentki Przedszkola nr 2 – Julitki Plich,  która dzielnie wygrała walkę z rakiem.

Historia Julitki
Julita Plich urodziła się w 2006 roku. Wiosną 2014 roku dziewczynka zaczęła wymiotować i skarżyć się na bóle brzucha. Nagłe problemy z równowagą sprawiły, że 9-letnia Julitka w trybie pilnym trafiła do szpitala. Tomografia wykazała obecność guza. Tego samego dnia dziewczynka przeszła bardzo skomplikowaną operację, której skutkiem był niedowład 4-kończynowy oraz porażenie nerwu twarzowego.

Julitka przez pół roku nie mówiła, a chociaż minęły już dwa lata, nadal nie odzyskała sprawności w nogach. Guz nie został wycięty w 100 proc., dlatego wdrożono cykle chemio i radioterapii.
Dzisiaj Julitka porusza się na wózku i musi być nieustannie rehabilitowana, aby jej mięśnie nie uległy całkowitemu zanikowi. Mimo, że rak odebrał dziewczynce zdolność mówienia i chodzenia oraz kilka lat z dzieciństwa, to nie zdołał zabrać jej wewnętrznej siły i pogody ducha. Codziennie wytrwale ćwiczy w domu oraz na turnusach rehabilitacyjnych. Wydatki na rehabilitację stanowią znaczną część domowego budżetu. Dlatego tak ważny jest każdy grosz przeznaczony na rehabilitację dziewczynki dzięki której będzie mogła wrócić do pełnej sprawności. Obecnie jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 14.

Za wsparcie finansowe, Julitka wraz z rodzicami serdecznie dziękuje.

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook