Powrót do listyPrzedstawienie teatralne „Rybak i żuraw” w Żelechlinku

5 października 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechlinku wystąpili aktorzy ze Studia Artystycznego „Arlekin” z Białegostoku, którzy od wielu lat organizują spektakle teatralne dla dzieci.
Uczniowie klas I-III mogli obejrzeć klasyczną baśń japońską „Rybak i żuraw”.

Główny bohater, Akihito zwijając nad jeziorem swe sieci nie przypuszczał, że ten dzień odmieni całe jego życie. Znalazł zaplątanego w liny pięknego żurawia, a dobre serce rybaka nie pozwoliło mu skrzywdzić majestatycznego ptaka. W zamian za wyleczenie go i wypuszczenie na wolność otrzymał najbardziej niezwykłą nagrodę, o jakiej nie śmiał marzyć… Jednak nie wszystkim w smak było jego szczęście. Zawistny wielmoża zapragnął zagarnąć skarb biedaka. Czy powiedzie mu się niecny plan?
Ta klasyczna japońska baśń ukazała dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło. Na szczególną uwagę zasługiwały grające w niej lalki wielkości dorosłego człowieka, które bardzo się dzieciom podobały.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook