Powrót do listyPrzedszkolaki z Wąwału gotują

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”   Konfucjusz 

Dziecko najlepiej uczy się poprzez doświadczanie, poprzez emocje i działanie jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Z pewnością tak łatwiej uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych i samodzielności.

Od września dzieci z Publicznego Przedszkola w Wąwale w ramach ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego „Dzieci gotują” raz w miesiącu mają warsztaty kulinarne. Spod ich rączek wyszły już: bułeczki maślane, marchewkowe babeczki, świąteczne pierniczki, praliny z ryżu preparowanego nazwane przez Dzieci Kulkami Mocy, oraz pyszna  nutella z awokado. W czwartek dzieci upiekły fantastyczne Brownie z fasoli. 

Było nie tylko smacznie, ale i wesoło. Zachęcamy do wspólnego gotowania, dzięki temu  twórczo i kreatywnie można spędzić czas z dziećmi, które dodatkowo utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe, doskonałą umiejętności planowania. Działania takie pozwalają na fantastyczną integrację. 

 

Koordynatorką projektu jest nauczycielka-Anna Siąkowska

            
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook