Powrót do listyPrzeterminowane leki z powrotem do apteki

Nikomu nie trzeba przypominać, że leki zawierają substancje wpływające negatywnie na środowisko naturalne, a nawet zdrowie i życie ludzi. Związki chemiczne zawarte w lekach działają niszcząco na glebę i wodę, zatruwają żyjące w nich rośliny i zwierzęta, a ich działanie jest trwałe – nawet przez kilkadziesiąt lat.

Z tego powodu nie wolno wyrzucać leków wraz z innymi odpadami komunalnymi do przydomowych koszy. Substancje te wymagają oddzielnej, kontrolowanej zbiórki i właściwego unieszkodliwienia.

Nigdy nie należy wyrzucać leków do toalety ani odpływu umywalki czy wanny niezależnie od formy leku (np. w kroplach lub syropie). Oczyszczalnie nie są w stanie odfiltrować ze ścieków substancji zawartych w lekach. Rozpuszczone leki wpływają w ten sposób do rzek i przenikają do wód gruntowych.

Przeterminowane lekarstwa przyjmują apteki, zanim wyrzucisz do kosza – zapytaj w swojej aptece. Nasze przeterminowane lekarstwa odebrała apteka przy ul. Ostrowskiego. Przed oddaniem lekarstw należy pozbyć się opakowań ulotek, w przypadku tabletek oddać same blistry, krople i tabletki pakowane do opakowań plastikowych zostawić w oryginalnych opakowaniach.

Warto podjąć proste kroki aby pozwolić na zutylizowanie przeterminowanych leków w bezpiecznych sposób.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook