Powrót do listySchronienie przed światem

Jak wypocząć na działce? Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie co w relacji działki i działkowca jest celem a co środkiem? Odpowiedź jest oczywista – działka jest dla jej użytkownika. To on jest celem, dobrem większym. Wielu tymczasem myśli o działce, jako o pewnym zniewoleniu. Wyżej stawia działkę. To błąd. Ona jest dla nas. Ona nic nie może, to my panujemy.  I to jest pierwszy warunek wypoczynku na działce.

Przyjemność pracy na działce wynika stąd, że tutaj realizujemy swoje pragnienia, aspiracje. Jeśli lubię to co robię, to robię to z radością. A takie są możliwości działki. Ona jest – przypomnę – dla nas, jest tylko środkiem.

Praca zawodowa to zajęcie mające cele poza sobą. Pracujemy, aby osiągnąć coś innego niż sama praca. Celem leczenia jest nie leczenie, ale zdrowie. Tak jak celem pracy stolarza nie jest piłowanie czy struganie lecz stół. To jest rzemiosło. Takim rzemiosłem jest właśnie praca zawodowa. Natomiast celem tańca jest taniec. Celem śpiewu jest śpiew. To jest sztuka. Wypoczynek to twórcze zajęcie, rodzaj sztuki.

I tak właśnie jest u państwa P. mieszkańców naszego powiatu. Ich działka jest dla nich schronieniem przed światem, to tu mogą się wyciszyć, odpocząć. Pan P samodzielnie wykonał wszystkie rzeczy na działce. Format3A dziękuje za możliwość pokazania tak przepięknego miejsca, jeśli szukacie inspiracji, warto przejrzeć fotorelację, nie zdradzamy jednak miejsca, by dalej państwo P mogli cieszyć się swoim azylem.

   

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook