Powrót do listySmardzewianie pokazują światu nowe stroje [zdjęcia]

Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Smardzewicach przedstawia filmik z unboxing-u nowych strojów ludowych zakupionych z środków realizowanego projektu „EtnoPolska 2020 w Zespole Smardzewianie”, na który Biblioteka pozyskała dofinansowanie w kwocie 30 tys. złotych z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020. Całkowity koszt projektu 32 tys. złotych.
Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.
Program EtnoPolska umożliwia m. in. wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.
Zgodnie ze złożonym wnioskiem Zespół Smardzewianie uzyskał dofinansowanie na zakup elementów strojów sieradzkich i opoczyńskich. Poszczególne elementy strojów, które zostały zakupione w ramach projektu są wzorowane na tradycjach strojów ludowych z regionu sieradzkiego i opoczyńskiego. Stroje są wykonane z oryginalnych materiałów co jest bardzo istotne dla podkreślenia tradycji. Realizacja projektu potrwa do 15 października 2020 r.

Smardzewnianie dziękują firmom SzafaEtnografa oraz Gabut za wykonanie pięknych strojów. Zespół jest bardzo szczęśliwy, że udało się uzyskać takie dofinansowanie na nowe stroje i teraz czeka by godnie je zaprezentować na koncertach.

Sesje zdjęciowe wykonane przez Angelikę Lejko i Małgorzatę Justynę

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook