Powrót do listySpacerem przez Inowłódz

Postanowiłem z własnej, nieprzymuszonej woli wzbogacić wakacyjną, turystyczną ofertę Inowłodza, mojej ukochanej, rodzinnej miejscowości. Proponuję wędrówkę przez historię i dzień dzisiejszy miejscowości. Przyszedłem na świat w cieniu Idziego, żyję tu już grubo ponad pół wieku i zebrałem garść informacji, którymi chętnie się podzielę podczas spaceru po tych niezwykłych miejscach. Żeby ubarwić wycieczkę, z myślą o najmłodszych uczestnikach, udam chętnie „Gallusa Anonymusa”, który o zaraniu Inowłodza wie wszystko.
Mówi o tym załączony plakacik informacyjny, powtórzę więc tylko, że oczekuję na chętnych do udziału w zwiedzaniu w każdą środę wakacyjną, o godzinie 10.00, na skwerze przy OSP w Inowłodzu, u zbiegu Spalskiej i Tuwima. Możliwa jest inna konfiguracja czasowa, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, pod nr 502 591 575. W programie wycieczki: początek pisanej historii Inowłodza – kościół romański św. Idziego, Inowłódz – miasto kazimierzowskie, zamek Kazimierza Wielkiego, z mniej i bardziej współczesnymi odniesieniami. Ok. 2,5 km w ok. 2 godziny.
Zapraszam wszystkich chętnych już w najbliższą środę. Do zobaczenia na tropach inowłodzkiej historii.

Marek Miziak

Po więcej informacji zapraszam na FB, do Marka Miziaka na Inowłodzkie rendez-vous.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook