Powrót do listySparingowy remis z Pogonią Zduńska Wola

Remisem 1:1 (0:0) zakończył się czwarty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym Lechii Tomaszów Mazowiecki z Pogonią Zduńska Wola. Tomaszowianie zagrali dobre spotkanie, ale razili nieskutecznością.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod dyktando Lechii. Zielono-czerwoni co chwila konstruowali groźne akcje, ale nie byli w stanie skutecznie ich wykończyć. Przyjezdni próbowali opanować środek pola, ale uniemożliwiali im to pomocnicy Lechii. Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła trafić do siatki.

Po przerwie role się odwróciły. Liczne zmiany personalne w obu zespołach wpłynęły na rywalizację. W 52. minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne uderzeniem głową Rafał Mordon posłał futbolówkę do bramki. Ta strata podziałała na Lechię mobilizująco. Zielono-czerwoni zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. Udało się je odrobić w 74 minucie. Lekko na pole karne piłkę dostarczył Mateusz Matysiak, a Kamil Szymczak sprytnym uderzeniem posłał futbolówkę z powietrza obok bramkarza. Do końca spotkania wyniku nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem.

Lechia Tomaszów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 74 – Rafał Mordon 52

Lechia: I połowa: Patryk Grejber – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Jakub Bartosiński, Piotr Kornacki – Rio Suzuki, Eryk Kaproń, Kamil Szymczak, Keisuke Naka – Kamil Kubiak, Igor Kania, II połowa: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Mateusz Bąkowicz, Mateusz Matysiak, Piotr Kornacki – Kamil Lewiński, Jakub Pawlik, Artur Amroziński, Kamil Szymczak, Łukasz Buczkowski – Mikołaj Napora.