Powrót do listySpotkanie z podróżnikiem w bibliotece

 
18 września Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim gościła Marka Oliwiera Fiedlera, najmłodszego wnuka pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera.

Mark Oliwier Fiedler to człowiek wielu talentów i pasji: od fotografii, filmu, po motoryzację i podróże. To właśnie one stały się głównym tematem wielowątkowej opowieści.

Gość MBP podczas spotkania zaprezentował fragmenty filmu z wyprawy na Wyspę Wielkanocną. Opowiadał o wielu tajemnicach związanych z tym zakątkiem świata, zwyczajach Rapanujczyków, festiwalu Tapati i posągach Moai.

Zachęcał obecną na spotkaniu młodzież do odwiedzenia Muzeum Arkadego Fiedlera. Zaprezentował wyjątkowe eksponaty przyrodnicze: motyla z Amazonii, pająka ptasznika czy tablice z Wyspy Wielkanocnej. Przywołał nietuzinkową postać babki Marii, która przyczyniła się do powstania Muzeum.

Na spotkaniu z wnukiem Arkadego Fiedlera nie mogło zabraknąć wojennych losów dziadka. Słuchacze mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć mundury lotników z czasów II wojny światowej oraz poznać historię Dywizjonu 303.

Zachęcamy do śledzenia strony www biblioteki oraz mediów społecznościowych, już niebawem zaproszenie na kolejne spotkanie z podróżnikiem!

Spotkanie „Świat mnie wabił” odbyło się w ramach zadania „Z boomerami przez świat – extremalne podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook