Powrót do listySprawcy rozboju na 21-latku zatrzymani

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn biorących udział w rozboju, którego dopuścili się na 21-latku. Zdarzenie miało miejsce 17 listopada 2023 roku przed godziną 4:00. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 20.

 

Nad ranem, 17 listopada 2023 roku dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informację o rozboju, do którego doszło na ulicy Mireckiego. Jak ustalono 21-letni tomaszowianin, wracający do domu z pracy na nocnej zmianie, został niespodziewanie zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, których widział chwilę wcześniej w sklepie przy ulicy Piłsudskiego. Napastnicy szli za nim od sklepu, śledząc w którym kierunku idzie. Na ulicy Mireckiego jeden z mężczyzn podbiegł do niego po czym uderzył go w brzuch przedmiotem przypominającym łom. Poszkodowany zasłonił się, a następnie został uderzony w rękę. Wówczas drugi z mężczyzn podbiegł do niego i wyciągnął z kieszeni jego kurtki portfel. Mężczyźni uciekli w kierunku ulicy Mościckiego. Kryminalni z tomaszowskiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Prowadzone z dużym zaangażowaniem czynności, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na wytypowanie podejrzewanych osób. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Tomaszowa Maz. w wieku 39 lat. Do ich zatrzymania doszło 21 listopada 2023 roku. Byli zaskoczeni wizytą policjantów. W miejscu zamieszkania jednego z nich funkcjonariusze znaleźli skradziony portfel. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden ze sprawców odpowiadać będzie za rozbój w warunkach multirecydywy, za co grozi kara do 30 lat pozbawienia wolności. 22 listopada decyzją Sądu Rejonowego w Tomaszowie Maz. mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook