Powrót do listySt. post. Marlena Zarzycka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

St. post. Marlena Zarzycka z tomaszowskiej drogówki, w dniu wolnym od policyjnej służby zareagowała i udaremniła dalszą jazdę kierowcy, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jej reakcja mogła zapobiec ludzkiej tragedii.

23 sierpnia 2022 roku po godzinie 15:00, policjantka z wydziału ruchu drogowego, starsza posterunkowa Marlena Zarzycka, w dniu wolnym, robiła zakupy w jednym z osiedlowych sklepów przy ulicy Zielonej w Tomaszowie Mazowieckim. W kolejce do sklepowej kasy, stanął przed nią mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Zakupił alkohol i opuścił sklep. Policjantka zauważyła przez okno, że mężczyzna wsiada za kierownicę osobowego citroena i odjeżdża w kierunku ulicy Podleśnej. Natychmiast wyszła ze sklepu i śledząc wzrokiem odjeżdżające auto skontaktowała się z dyżurnym policji informując o całej sytuacji.

Wsiadła w swoje auto i ruszyła za citroenem, którego kierowca zatrzymał się przed jedną z posesji na Osiedlu Zielona. Policjantka zajechała swoim pojazdem drogę kierowcy Citroena i wysiadła by odebrać mu kluczyki od auta. W tym czasie dojechał na miejsce również policyjny radiowóz z którego policjanci zatrzymali mężczyznę. 

Po poddaniu 44-letniego tomaszowianina badaniu na trzeźwość, okazało się że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca stanie teraz przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook