Powrót do listyStowarzyszenie „Nadzieja” łączy pokolenia

Młodzieżowe Stowarzyszenie „Nadzieja” zaprasza na „Międzypokoleniowy koncert słowno-muzyczny z Marią Konopnicką”, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.30 w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24.

Wydarzenie jest podsumowaniem projektu realizowanego od września przez stowarzyszenie pod tym samym tytułem, mającego na celu głównie integrację między pokoleniami. W warsztatach
i spotkaniach organizowanych w ramach projektu, a także w samym koncercie finałowym, udział biorą zarówno seniorzy, jak i dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Głównym założeniem zadania było poznanie
i kultywowanie twórczości Marii Konopnickiej, będącej patronką roku 2022, ale również motywacja do podniesienia samooceny uczestników i podkreślenie ich przynależności do wspólnoty. W ramach spotkań i warsztatów powstał scenariusz wydarzenia, choreografia do wspólnego występu, zostały też wybrane i odpowiednio zadysponowane utwory poetki, tak, by ta wielopokoleniowa inicjatywa mogła oddać jej kulturalny, edukacyjny i integracyjny charakter. Nie bez znaczenia pozostaną tu nawiązania autorki do tradycji i kultury ludowej, co też wybrzmi podczas koncertu finałowego. Patronat nad wydarzeniem objął starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski. Program wydarzenia obejmuje zarówno poezję, prozę, jak i utwory śpiewane. Projekt jest współfinansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego w ramach II Otwartego Konkursu Ofert pt. „Kulturalnie Regionalnie”. Jest to już kolejny projekt realizowany przez stowarzyszenie „Nadzieja”. Jego członków łączy pasja do muzyki, ale też do historii i kultywowanie tradycji. Jako grupa nieformalna wielokrotnie uczestniczyli wolontaryjnie w eventach, koncertach i imprezach, także plenerowych. Znani są w powiecie tomaszowskim z oprawy wielu wydarzeń religijnych i patriotycznych. Już jako stowarzyszenie zrealizowali projekty: „Pamiętamy – nietypowa odsłona patriotyzmu młodych” poświęcony twórczości K.K. Baczyńskiego i patriotyczny „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook