Powrót do listySukces KGW Dzierlatki

Wiele godzin pracy zaowocowało pierwszym miejscem w XVII Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek w Będkowie. Zwycięstwo przyniosła kraszanka. Na co dzień koło działa w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Uczestniczki prezentowały nie tylko wykonane w trakcie zajęć kraszanki, ale również palmę wielkanocną i stroiki. Można było też spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Bardzo cieszy nas sukces naszych Dzierlatek. Panie wiele godzin poświęciły na przygotowania do tego konkursu. Tym bardziej jesteśmy dumni, że jury doceniło ich prace w ten sposób – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. – Z uwagi na to, że jesteśmy placówką powiatową Dzierlatki często biorą udział w różnego rodzaju konkursach i imprezach nie tylko powiatowych, ale również regionalnych. Nasze drzwi są dla Was otwarte, więc jeżeli ktoś chciałby dołączyć i kreatywnie spędzić z nami czas, nabyć nowe umiejętności, rozwijać swoje pasje, to bardzo serdecznie zapraszamy. Dzierlatki odwiedzają Koła Gospodyń Wiejskich w całej Polsce np. na Podhalu czy Podlasiu, wymieniają się doświadczeniami i mają możliwość integracji i zapoznania się z tradycjami oraz potrawami z różnych zakątków Polski. Dlatego warto do nich dołączyć, wyjść z domu, poznać nowe osoby i spróbować swoich sił w różnego rodzaju działaniach, które podejmujemy – dodaje dyrektor.

Impreza odbyła się w Domu Kultury w Będkowie. Konkursowym zmaganiom towarzyszyły występy zespołów ludowych „Fajne Babki” i „Ludowiacy od Będkowa”.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook