Powrót do listySukces tomaszowianek na festiwalu filmowym w Cannes

„Najpiękniejsze fajerwerki ever”, to tytuł tegorocznego krótkomatrażowgo filmu z gatunku political fiction. Film Aleksandry Terpińskiej najpierw został zakwalifikowany, a następnie otrzymał nagrodę Rails d’Or dla najlepszego filmu krótkometrażowego podczas tegorocznego 70. festiwalu filmowego w Cannes.

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

Czemu o filmie piszemy w FORMAT3A? Otóż ma on tomaszowskie akcenty i to aż dwa, i oba mają twarze młodych, zdolnych tomaszowianek. Karolina Olczyk, studentka Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie pomagała przy pracy kostiumologa. Stało się to za sprawą i na zaproszenie kolejnej tomszowianki, Pauliny Dębińskiej.

Paulina Dębińska była II kierownikiem produkcji. Jest absolwentką łódzkiej Filmówki na wydziale Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Gratulujemy!

Na zdjęciu ekipa filmu podczas festiwalu w Cannes. Pierwsza od lewej Paulina Dębińska.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook