Powrót do listySukces uczniów Mechanika na XVI Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka

W dniu 31.05.2019 roku podczas XVI Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, w konkursie teoretycznym uczeń ZSP nr 1 szkoły:
Kacper Wieteska z kl. III Mt zajął 1 miejsce.

W konkursie drużynowym reprezentacja szkoły w składzie:
Sergiusz Jurkevich kl. IV E
Dawid Kopczyk kl. III Mt
Kacper Wieteska kl. III Mt
zajęli dwa pierwsze miejsca, zarówno w konkursie teoretycznym jak i praktycznym. 
Ponadto za uzyskane pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej szkoła otrzymała talon w wysokości 3000 zł. od sponsora imprezy, firmy FINDER producenta sterowników instalacji elektrycznych na zakup jej produktów.
Impreza odbywa się cyklicznie od 2003 roku i skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym z regionu łódzkiego. Studenckie Koło SEP zaprosiło „młodych elektryków” z 10 szkół naszego województwa.
Przyszli technicy – elektrycy, elektronicy i mechatronicy walczyli o tytuł najlepszych w województwie, rozwiązując test teoretyczny i wykonując zadanie praktyczne. W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani z aktualną działalnością Studenckiego Koła, jak również całego Oddziału Łódzkiego. Mieli również okazję zdobycia wiedzy na temat Politechniki Łódzkiej, a w szczególności Wydziału Elektrycznego i jego oferty dydaktycznej. Grupa naszych uczniów  zwiedziła laboratoria wydziału EEIA oraz uczestniczyła w wykładach z zakresu odnawialnych źródeł energii i sterowników produkowanych przez firmę Finder.
W ramach tegorocznej edycji uczniowie zwiedzili laboratoria:
– wibroakustyki,
– programowania sterowników PLC i sterowania pojazdów lekkich,
– robotyki,
– źródeł odnawialnych i magazynowania energii,
– wysokich napięć,
w każdym z nich uczniowie uczestniczyli w prezentacji przedstawiającej aktualne prace badawcze oraz możliwości pomiarowe laboratoriów.
Grupą uczniów opiekował się pan Ryszard Skura.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook