Powrót do listySypnęło grzybami

W lasach pojawiły się już pierwsze grzyby – wynika to z naszej dzisiejszej wizyty na tomaszowskim targu. Na razie są to jeszcze pojedyncze sztuki, ale z uwagi na to, że jest mokro i ciepło, wkrótce powinien nastąpić ich pierwszy wysyp. Na pytanie gdzie jechać na grzybobranie, uliczni sprzedawcy odpowiadają, że te zbierane były w lasach naszego powiatu.

O to jak zapowiada się tegoroczny sezon na grzyby pytamy mężczyznę który sprzedaje koszyczki pełne prawdziwków, koźlarków i maślaków – Ciężko określić jaki będzie rok pod względem wysypu grzybów, jest to nieprzewidywalne. Jaki by nie był zawsze warto udać się do lasu ponieważ oprócz borowików, podgrzybków, maślaków czy koźlarzy są dziesiątki innych grzybów jadalnych, a zawsze spacer po lesie łagodzi wszelkie stresy.

 

Eksperci przypominają, aby nie zbierać grzybów, których nie znamy.

 

Jeśli artykuł Ci się podobał, udostępnij go by inni też mogli go przeczytać. A jeśli chcesz być na bieżąco polub nasz fanpage na Facebooku!

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook