Powrót do listySzkolenie kawalerzystów w Kanadzie

Przed żołnierzami 25BKPow ogromne wyzwanie. W temperaturze zbliżonej do arktycznej kawalerzyści biorą udział w ćwiczeniu „Ex Northern Sojourn ” w Kanadzie. To prawdziwy poligon przetrwania, tylko dla najsilniejszych. Takie wyjazdy to doskonała szkoła. Żołnierze uczą się nie tylko działania w nieznanym terenie i surowym klimacie. W takich miejscach człowiek walczy bardziej ze środowiskiem niż przeciwnikiem.
Do udziału w szkoleniu wyznaczono  żołnierzy 7bkpow z 25 BKPow. Organizatorem ćwiczeń jest 5. Dywizja Kanadyjska. Główna baza szkolenia znajduje się w miejscowości Happy Valley-Goose Bay na terenach Nowej Fundlandii i Labradoru. Oprócz kanadyjskich gospodarzy i Polaków ćwiczą żołnierze ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

Kawalerzyści, po przybyciu do bazy, doposażeni zostali w etatowy sprzęt i uzbrojenie jednostki kanadyjskiej spełniający wymogi przetrwania w warunkach arktycznych. Następnie przeszli podstawowy kurs walki w warunkach zimowych, przed nimi zasadnicza faza ćwiczenia – prowadzenie działań taktycznych.  Żołnierze do kraju wrócą w pierwszej połowie marca. Jest to już kolejne ćwiczenie żołnierzy 25BKPow w Kanadzie.

Źródło: /www.wojsko-polskie.pl/25bkpow/
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook