Powrót do listy„Teatr Na Zamku”

„Teatr Na Zamku” w trzecim roku swojego istnienia zaprezentuje monodram pt. „BRINGE GLÜCK” w wykonaniu Filipa Owczarka, na motywach opowiadania Bohumila Hrabala „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. Spektakl wyreżyserował Remigiusz Caban.

Monodram odbędzie się w ramach Dni Inowłodza w dniu 31.07.2022 r. o godzinie 19.30 na zamku Kazimierza Wielkiego  w Inowłodzu.

Filip Owczarek pochodzi z gminy Inowłódz i  jest przedstawicielem młodego pokolenia ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z twórczością aktorską. Studium, wyróżnionego na etapie eliminacji wojewódzkich  monodramu  zaprezentował w tym roku podczas finałowych zmagań w Słupsku

w ramach turnieju „Teatr Jednego Aktora” podczas 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez  „Towarzystwo Kultury Teatralnej”. Na zamku w Inowłodzu monodram

ukaże się w całej okazałości.

Kilka słów o sprawie :

„Wojna”, słowo z podręczników historii , które nagle ujawniło swoją aktualność, nabrało treści.
Znowu jest naszym, w tej części świata, doświadczeniem. Zdumiewa i przeraża nas fakt, że o wojnie słyszymy i mówimy, jako o okoliczności, która określa naszą codzienność.

Teraźniejszość stała się niepewna, przyszłość – niewiadoma, a wojenne świadectwa z przeszłości niespodziewanie odzyskały zdolność przemawiania do sumień . Trzeba przyznać, że proza czeskiego autora brzmi dziś dojmująco prawdziwie, aż chce się dodać – niestety!  Wojna, zdaje się mówić autor ustami swojego bohatera , to czas w którym hierarchia wartości poddawana jest dramatycznej próbie, w której – dzięki sztuce – i my mamy swój udział.

                                                                                                                                                      Remigiusz Caban.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook