Powrót do listyTłusty czwartek na ludowo…

 

…odbył się w białobrzeskim Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

Organizatorzy zaprosili Zespół Ludowy „Łucy Babki” z Ciosen, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe z widowiskiem obrzędowym „Zapusty”.
Wcześniej, na scenę DOK wkroczył barwny korowód karnawałowych i zapustnych maszkar wśród których były dziad, baba, niedźwiedź, książę mantuański, bocian, koza, cyganka, diabeł, wiosna. Muzyką, dialogami i tańcem zespół odtworzył tradycyjny zwyczaj zapustowy, przypominając widowni, jak kiedyś świętowali ostatki nasi dziadowie.
W drugiej części „Łucy Babki” przedstawiły biesiadny program słowno-muzyczny. Występ przygotowany został pod kierunkiem instruktorki Magdaleny Pawlik. Na akordeonie akompaniował Mirosław Zieliński.
W przerwie, jak przystało na „tłusty czwartek”, publiczność została poczęstowana pączkami, ufundowanymi jak co roku przez radnych dzielnicy Białobrzegi: Krzysztofa Kuchtę, Adama Iwanickiego, Krzysztofa Pardeja i Krzysztofa Biskupa.

Organizatorzy składają podziękowanie dyrekcji GOK w Ujeździe i zespołowi „Łucy Babki” za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania i kultywowania tłustoczwartkowych tradycji, darczyńcom za poczęstunek a publiczności za wspólną zabawę.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook