Powrót do listyTomasz Bąk nominowany do Nagrody Literackiej im. Wisławy Szymborskiej

Dziś w południe (26.04.) poznaliśmy nazwiska pięciu poetów nominowanych od nagrody jaką od 2013 r. przyznaje Fundacja im. Wisławy Szymborskiej, zgodnie z życzeniem zawartym w testamencie zmarłej rok wcześniej noblistki.

To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych za twórczość poetycką publikowaną po polsku. Przyznawana jest zarówno za tomiki polskich poetów, jak i przekłady. Laureatami poprzednich edycji są m.in. Julia Hartwig, Jacek Podsiadło, Jakub Kornhauser.

W tym roku nominowany zostali: Tomasz Bąk, Jerzy Kronhold, Tomasz Różycki, Marcin Sendecki oraz Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Który z nich zostanie laureatem i dostanie 100 tys. zł?

Tomaszowiani, Tomasz Bąk niemal rok temu wydał swój drugi zbiór wierszy „[beep] generation”. Prezentowaliśmy go w ubiegłym roku na FORMAT3A i z tą większą radością informujemy, że to właśnie on doprowadził Tomka do nominacji. Wcześniej tomaszowianin był

laureatem dwóch znaczących nagród poetyckich za tom debiutancki („Kanada”, 2011): wrocławskiego Silesiusa i Złotego Środka Poezji w Kutnie, dwukrotnie też był nominowany do głównej nagrody w łódzkim konkursie im. Jacka Bierezina.

Tomaszowi, który – jak twierdzi – nominacją jest zaskoczony, gratulujemy i życzymy kolejnych wspaiałych wierszy i sukcesów.

Na zdjęciu okładka tomiku, za który Tomasz Bąk otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Wisławy Szymborskiej.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook