Powrót do listyTomaszowianie przywieźli 19 medali z Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do LATVIANCUP 2019

W dniach 15-17 lutego 2019 roku w łotewskim Salaspils koło Rygi odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do LATVIANCUP 2019. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 26 klubów reprezentujących 9 państw. Nasz kraj z ramienia Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do reprezentowało 9 adeptów. Tomaszowianie przywieźli wspólnie aż 19 medali.

Adepci Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do rywalizowali głównie w konkurencjach układów i walki sportowej w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Najmłodszą zawodniczką z TAT była Anita Szuptarska, która pierwszego dnia turnieju wywalczyła brąz w układach stopni uczniowskich i srebro w walkach.
Kolejnego dnia Tomaszowianie rozwiązali worek medali:
W układach uczniowskich nasze tomaszowskie dziewczyny rozwaliły podium I miejsce Julia Majda,II miejsce Zuzanna Mieszczankowska III miejsce Maja Walasik i III miejsce Małgorzata Pytel. Klubowy rodzynek, bo jako jedyny przedstawiciel płci męskiej z Tomaszowa Maz. Jurand Kryszewski zdobył brąz w układach w swojej kategorii. Do tego na koniec Trenerka Marta Mysur dorzuciła złoto w układach mistrzowskich, oraz złoto w konkurencji walki aranżowanej razem z koleżanką Martyna Pietrzeniec. Konkurencje techniczne dały nam w sumie kolejno, w  kategorii walki sportowej  złote medale zdobyli: trenerka Marta Mysur kat. -62 kg seniorek i Małgorzata Pytel kat. -54 kg 3-1 kup kadetek.
Srebrem mogą pochwalić się Kadeci:
Jurand Kryszewski kat. -60 kg 4-6 kup Natalia Gielzak kat. -54 kg 4-6 kup, Julia Tokarska kat. -54 kg 3-1 kup i Zuzia Mieszczankowska +54 kg 3-1 kup

A brązowymi medalami w walkach w kategorii kadetów:
Maja Walasik kat. -54kg 4-6 kup i Julia Majda -48 kg 3-1 kup

W technikach specjalnych srebro wywalczyła trenerka Marta, a w kategorii kadetek srebro też dorzuciła Julia Tokarska

Trenerka Marta Mysur została doceniona pucharem najlepszej zawodniczki na turnieju w kategorii seniorek.

Był to pierwszy start Tomaszowian w Taekwon-do w tym sezonie. Przed nami wiele zawodów krajowych i międzynarodowych.
Trenerzy są strasznie dumni z występu swoich zawodników.
W marcu planujemy nie tylko sporo pracy, ale nowy nabór do grup początkujących i najmłodszych dzieci Tygrysów w wieku 5-6 lat. Treningi odbywają się w pon., wt i czw. w ZSP nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim.
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com