Powrót do listyTomaszowscy przedsiębiorcy spotkali się z ministrem rozwoju i technologii

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda spotkał się z tomaszowskimi przedsiębiorcami. Wizyta miała miejsce w piątek 14 lipca. Była okazją do przedstawienia przedstawicielowi rządu problemów, z którymi borykają się tomaszowscy przedsiębiorcy w czasach naznaczonych pandemią i wojną na Ukrainie. Minister do Tomaszowa przyjechał na zaproszenie prezydenta Marcina Witko, który również uczestniczył w wydarzeniu.

W spotkaniu z ministrem uczestniczyli przedstawiciele rozmaitych tomaszowskich branż: m.in. włókienniczej, transportowej, budowlanej, motoryzacyjnej, wysokich technologii czy spożywczej. W sumie w rozmowie z ministrem udział wzięło 14 reprezentantów zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i prężnie działających tomaszowskich firm.

Spotkanie było okazją do przedstawienia ministrowi problemów nękających poszczególne branże, zarówno tych legislacyjnych, jak i dotyczących czynników zewnętrznych, dotykających polską, ale i lokalną strefę gospodarczą. Było także próbą wypracowania konkretnych wniosków i zmian, które mogłyby okazać się pomocne w rozwiązywaniu bieżących problemów polskich zakładów i firm.

Jednym z postulatów było wzmocnienie wagi szkolnictwa zawodowego, tak by na rynek pracy trafiali ludzie już z konkretnymi technicznymi umiejętnościami. Przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na problem z ciągłymi brakami kadrowymi. Minister Waldemar Buda przedstawił rządowe plany na najbliższą przyszłość związane z pomocą dla przedsiębiorców. Mówił również o wprowadzonej zasadzie „one in, one out” – w skrócie chodzi o to, że projektodawca wprowadzając jeden nowy obowiązek administracyjny będzie musiał dążyć do zmniejszenia innego obowiązku.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook