Powrót do listyTomaszowska szkoła na celowniku oszustów

Policja i media niemal codziennie informują o kolejnych próbach oszustw lub o samych oszustwach gdzie ofiarami padają już nie tylko osoby starsze czy nieporadne ale również ludzie młodzi, firmy a nawet instytucje publiczne. Do jednej z takich prób doszło również na terenie powiatu tomaszowskiego 17 września 2021 roku gdzie oszustwo pod tzw. ,,legendą na policjanta” zostało dla uwiarygodnienia wzbogacone o ,,trik z nr * 112”

17 września 2021 roku dyrektorka tomaszowskiej szkoły otrzymała połączenie telefoniczne, w którym rozmówca podał się za policjanta, podając numer legitymacji służbowej. Mężczyzna przekazał, że pieniądze znajdujące się na szkolnym koncie są zagrożone ale więcej informacji będzie mógł przekazać po potwierdzeniu jego tożsamości pod numerem  *112. Poprosił by dyrektorka wybrała numer nie rozłączając połączenia gdyż oszuści, którzy czyhają na szkolne pieniądze prowadzą również podsłuch i jej obserwację. Po wykonaniu działań zgodnie z udzieloną przez mężczyznę instrukcją, kobieta usłyszała w słuchawce głos innego mężczyzny, który sugerował połączenie z operatorem numeru alarmowego 112 i potwierdził dane ,,pseudo policjanta”.

Wówczas kobieta poprosiła o połączenie z ,,policjantem” który do niej pierwotnie dzwonił i po chwili usłyszała w słuchawce jego głos. Mężczyzna oświadczył wówczas, że na jej dane logowania ze szkolnego konta bankowego wyprowadzona została duża kwota pieniędzy, a on sam jest członkiem zespołu policjantów, którzy tropią członków grupy przestępczej stojących za całym procederem. W dalszej rozmowie mężczyzna próbował uzyskać jak najwięcej informacji na temat wewnętrznych procedur szkoły dot. przepływu pieniędzy.

Jak się później okazało w tym samym czasie, inny mężczyzna będący w zmowie z pierwszym z ,,pseudo policjantów” skontaktował się telefonicznie z księgową szkoły, również podając się za funkcjonariusza Policji i będąc przy tym bardzo przekonywujący poprosił o przelanie pieniędzy z konta bankowego szkoły na ,,bezpieczne policyjne konto”, co miało zapobiec przed ich utratą. 

W rzeczywistości brakowało zaledwie kilku sekund do utraty dużej kwoty pieniędzy ze szkolnego konta, bowiem dyrektorka, która nabrała podejrzeń co do autentyczności całej sytuacji skontaktowała się z księgową będącą w trakcie rozmowy telefonicznej i wykonującą wskazówki ,,pseudo policjanta” dosłownie w ostatniej chwili.  

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook