Powrót do listyTymczasowe aresztowanie, dla sprawcy dwóch wypadków

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 67-latka, który kierował osobowym fordem pod znacznym wpływem alkoholu, potrącił pieszą idącą po chodniku i zderzył się czołowo z peugeotem powodując obrażenia u jego kierowcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek nadzorującego sprawę prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

6 sierpnia 2022 roku około 21:30 dyżurny policji został telefonicznie poinformowany przez świadka zdarzenia o potrąceniu kobiety na ulicy Orzeszkowej w Tomaszowie Mazowieckim. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż kierowca osobowego forda, jadąc wymienioną ulicą w kierunku ulicy Zawadzkiej, zjechał na lewy pas ruchu a następnie na chodnik po lewej stronie drogi, gdzie potrącił idącą prawidłowo 64-latkę. Nie zatrzymując auta i nie udzielając pomocy kobiecie odjechał z miejsca. Jak ustalili policjanci ten sam kierujący około 150 metrów dalej zderzył się czoło z prawidłowo jadącym w kierunku ulicy Barlickiego peugeotem, którym poruszało się dwóch mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 27-letni kierowca pojazdu. 25-letni pasażer peugeota nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci ustalili, iż kierowcą forda był 67-letni mieszkaniec Tomaszowa, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna chwiał się na nogach i nie miał siły dmuchnąć w urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli oba miejsca zdarzenia blokując całą ulicę Orzeszkową i wzywając dodatkowe siły. Osoby poszkodowane zostały przewiezione przez załogi karetek pogotowia do szpitali. 67-latek został zatrzymany i pobrano od niego krew do badań określających stężenie w niej alkoholu. Badanie dało wynik ponad 2,5 promila. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego wnioskował  do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i 9 sierpnia 2022 roku, aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook