Powrót do listyUciekał przed policją bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Tomaszowscy funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej a uciekając przed policją doprowadził do kolizji z radiowozem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

28 listopada 2023 roku, kwadrans po 20:00, na jednym z parkingów samochodowych przy trasie S8 funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili uwagę na mężczyznę wychodzącego z restauracji, który wsiadł do auta i gwałtownie ruszył w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego.Policjanci pojechali za mężczyzną aby zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący nie zatrzymał pojazdu pomimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zjeżdżając z trasy wjechał na drogę techniczną bez możliwego przejazdu. Kiedy zorientował się, że wjechał w tzw. „ślepą uliczkę” zaczął wycofywać swój samochód by uciec przed jadącymi za nim policjantami. Chcąc ominąć funkcjonariuszy doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym wjechał na trasę uciekając w kierunku Warszawy. Pomimo złych warunków atmosferycznych policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który jadąc z nadmierną prędkością oddalał się od jadącego za nim radiowozu. Do działań pościgowych włączone zostały kolejne patrole policyjne. Funkcjonariusze, mając ustalone numery tablic rejestracyjnych pojazdu, rozpoczęli poszukiwania na pobliskich drogach serwisowych oraz parkingach samochodowych. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia właścicielki pojazdu, którą okazała się mieszkanka Warszawy. Kobieta użyczyła samochód swojej najbliższej rodzinie mieszkającej na terenie powiatu rawskiego. Funkcjonariusze ustalili, że w  dniu zdarzenia pojazdem kierował 38-letni brat kobiety. Jego wizerunek zarejestrowały kamery restauracji, z której mężczyzna odjechał na widok radiowozu. Szybko też wyjaśnił się powód jego ucieczki – 38-latek posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za jazdę wbrew orzeczonemu zakazowi oraz za wykroczenie, które popełnił doprowadzając do kolizji drogowej.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook