Powrót do listyUlica Barlickiego

W ubiegłym roku, na stronie tomaszowskiej straży miejskiej pojawił cykl artykułów, dotyczących nagminnie popełnianych wykroczeń, związanych z zatrzymaniem i postojem pojazdów. Opisaliśmy sytuacje, jakie najczęściej mają miejsce w centralnych rejonach miasta, między innymi na pl. Kościuszki, al. Piłsudskiego, ul. Polnej, Mościckiego i P.O.W. Jednak, nie tylko na głównych drogach dochodzi do łamania przepisów. Przedstawiamy kolejne ulice, na których często oglądać można źle zaparkowane pojazdy. Jedną z nich jest ul. Barlickiego.

Wzdłuż ulicy Barlickiego znajduje się droga dla pieszych i rowerzystów, popularnie zwana ciągiem pieszo – rowerowym. Do oznakowania takiej drogi stosuje się umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 (droga dla rowerów / droga dla pieszych), podzielone kreską poziomą, bądź pionową.

Na tak oznakowanej części drogi dopuszczalny się tylko ruch pieszych i rowerów, obowiązuje tu bezwzględny zakaz zatrzymywania się. Jednak, na odcinku, na wysokości numerów od 8 do 10/12, kierowcy często parkują pojazdy, co stwarza utrudnienie, a nawet zagrożenie dla korzystających z drogi pieszych i rowerzystów. Jest to wykroczenie z art. 92 § 1 kodeksu wykroczeń, w związku z § 49 ust.1 pkt 11, za które grozi mandat karny w wysokości 100 złotych i 1 pkt karny.

Kolejnym odcinkiem ulicy Barlickiego, na którym często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, jest jej część na wysokości nr 2 i 4, przy „Skwerze 4 Czerwca”. Po jednej stronie obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się, oznaczony znakiem drogowym B-36 :

Jednak, nie dość, że kierowcy nie stosują się do zakazu zakazu, to zatrzymując tam pojazd, często blokują chodnik, niemalże na całej jego szerokości.

Utrudnienie i zagrożenie  w ruchu drogowym jest w tym przypadku oczywiste, ponieważ pieszy jest zmuszony do wejścia na jezdnię. Niestosowanie się do znaku zakazu zatrzymywania się to wkroczenie za z art. 92 § 1 kodeksu wykroczeń, w związku z § 28 ust.2 [1] Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 pkt karny.

Drodzy kierowcy, pamiętajcie i myślcie o innych uczestnikach ruchu drogowego. Nie odbierajcie im możliwości komfortowego i bezpiecznego korzystania z drogi!

Źródło: Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook