Powrót do listyVII Festiwal Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu

W niedzielne popołudnie 23 czerwca przy Zamku w Inowłodzu po raz siódmy rozbrzmiewała poezja śpiewana. Organizatorem VII Festiwalu Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima było Stowarzyszenie EMDEK w Inowłodzu. Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Łódzkiego oraz przy wsparciu finansowym  Powiatu Tomaszowskiego.Wsparcia w organizacji udzielili również: Gmina Inowłódz oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Inowłódz Bogdana Kąckiego. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 25 kandydatów spośród, których do koncertu laureatów wybrano 10 osób. Przesłuchania półfinalistów rozpoczęły się o godz. 17:00. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania bowiem poziom festiwalu był wysoki.

Jury z pośród uczestników wyłoniło zwycięzców w kategoriach dorośli oraz dzieci i młodzież.
W kategorii dzieci i młodzieży jury przyznało:
1 miejsce Mai Kunieckiej,
2 miejsce Agacie Zielińskiej,
3 miejsce Joannie Kłoczko,

natomiast w kategorii dorosłych:
1 miejsce zajęła Viktoria Pongowska,
2 miejsce Natalia Kowalczyk,
3 miejsce Wioleta Kupis.
Grand Prix VII Festiwalu Poezji śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu wyśpiewała Grupa El Fuego. Po wręczeniu nagród i koncercie laureatów, wystąpiła Wolna Grupa Bukowina. Grupa powstała 1970 roku
w Busku – Zdroju. Założył ją Wojtek Belon.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyła miła atmosfera, nie zabrakło również miłośników wyjątkowej muzyki, jaką jest poezja śpiewana.

Tekst/ Foto: E. Karwat

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook