Powrót do listyW Lubochni obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920

W niedzielę, 16 sierpnia 2020 roku, w Lubochni zorganizowane zostały uroczystości związane z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920, zwanej Cudem nad Wisłą. Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły wieńce i wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Po zakończeniu części oficjalnej, Orkiestra zaprezentowała się przed tłumnie zebraną publicznością mieszkańców gminy Lubochnia.  W skład orkiestry wchodzi  około 20 muzyków. Na instrumentach grają dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Wiele osób muzykuje rodzinnie. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w piątki i niedziele. Orkiestra posiada bardzo  zróżnicowany repertuar. Są w nim pieśni patriotyczne, które często uświetniają obchody uroczystości i rocznic państwowych, pieśni kościelne, ale także rozrywkowe.

Niedzielny koncert składał się z dwóch części. Pierwsza – patriotyczna, którą muzycy rozpoczęli  utworem „Pałacyk Michla”. Na zakończenie koncertu zagrano natomiast Fale Dunaju w jazzowej aranżacji. Publiczność była zachwycona grą Orkiestry. Występ nagrodziła gromkimi, gorącymi brawami, za sprawą których Orkiestra pozostała na scenie dłużej, grając bis.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook