Powrót do listyW Polsce dopuszczono lek wspomagający leczenie koronawirusa

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w Polsce  do godz. 14.00 14  marca 2020 potwierdzono już 93 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym przypominającą zapalenie płuc chorobę COVID-19.

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak wydał decyzję o dodaniu nowego wskazania terapeutycznego dla leku Arechin. Będzie nim leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami.

Na stronach urzędu dostępna jest decyzja w sprawie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Arechin (Chloroquini phosphas, 250 mg, w postaci tabletek), dodająca nowe wskazanie – chodzi o leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta, takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2.

Arechin dopuszczony do leczenia wspomagającego w zakażeniu SARS-Cov-2

Podmiotem odpowiedzialnym za produkcję leku jest polska spółka Adamed Pharma. Firma w sobotnim komunikacie przekazała, że Arechin jest wytwarzany w zakładach produkcyjnych w kraju i będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.

Adamed Pharma (…) zabezpieczyła zapas produktu ARECHIN na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych

– poinformowała firma.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły dotąd koronawirusa u ponad 80 osób w Polsce.

Źródło: businessinsider.com.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook