Powrót do listyWakacyjne staże uczniów ZSP 1 w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+

Od 01 września 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim realizuje projekt staży zagranicznych pt. „Mobilność uczniów szansą na lepszy start zawodowy” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach programu ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna.

Po trudnym okresie przygotowań do wyjazdu w związku z istniejącą sytuacją pandemiczną i istniejącymi ograniczeniami udało się pierwszej grupie wyjechać do Sevilli na 4 tygodnie. Przygotowanie obejmowało zajęcia kulturowe, pedagogiczne, doradztwo zawodowe, kurs języka angielskiego, szkolenie BHP.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy hotelarskiej, mechatronicznej oraz informatycznej wyjeżdżając na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii.

Celem projektu jest podniesienie kluczowych kompetencji zawodowych uczniów poprzez poznawanie nowoczesnych technologii, doskonalenie swoich umiejętności, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, którzy z powodów ekonomicznych nie mają możliwości rozwijania swoich umiejętności zawodowych i językowych, rozwinięcie umiejętności porozumiewania się w języku obcym zawodowym, aby przygotować uczniów do wejścia na europejski rynek pracy. Aktualnie w Sevilli przebywa pierwsza grupa 18 uczniów, kolejne dwie grupy wyjadą na swoje staże w listopadzie 2021r.

Łącznie nowe doświadczenie zawodowe zdobędzie w programie Erasmus+ grupa 54 uczniów.

Dofinansowanie: 149.122,00 EUR

Miejsce realizacji praktyk: Sevilla, Malaga, Hiszpania

Instytucja partnerska: EuroMind Projects SL

    
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook