Powrót do listyWarsztaty rękodzieła w Twardej w ramach projektu Sołectwo na Plus

22 października kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich w ramach realizacji przez sołectwo Twarda projektu „Sołectwo na plus” pod nazwą ”Zakup namiotów wraz z wyposażeniem na potrzeby sołectwa Twarda”  przeprowadziły warsztaty rękodzieła – kwiaty z bibuły.

Uczestniczki warsztatów nabyły umiejętności wykonywania tradycyjnych ozdób, kwiatów z bibuły, krepiny z zastosowaniem tradycyjnych materiałów, technik i wzorów. Umiejętności zdobyte podczas warsztatów zaowocowały pięknymi bibułkowymi kompozycjami. Powstały przepiękne, kolorowe „cudeńka z bibuły”, które stanowią ciekawą formę przekazu zapomnianych zwyczajów oraz kultywowania lokalnych tradycji.

Zajęcia te  pozwoliły oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia, wyrażać swoje emocje za pomocą kwiatów i przyczyniły się do wzajemnej integracji.

W pierwotnej wersji warsztaty miały się odbyć w plenerze pod nowymi zakupionymi namiotami, lecz ze względu na siny wiatr zajęcia odbyły się w świetlicy przy bibliotece.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook