Powrót do listyWolontariusze Caritas uczcili XVIII Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony był w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. W tym roku przypadał on 14 października. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie Jana Pawła II. Odbyła się również zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
W Dzień Papieski w sanktuarium św. Antoniego włączyli się także wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Rozprowadzili prawie 500 kremówek czyli słodkości które uwielbiał Papież Jan Paweł II.
„Niech te ciastka, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego” – zachęca Marcin Rybak koordynator akcji.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook