Powrót do listyWspomnienie Wodeckiego odbyło się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej.

W tym wyjątkowym przedsięwzięciem przyjechała do placówki Filharmonia Narodowa. W spotkaniu z cyklu „Edukacja muzyczna” wzięła udział młodzież ze szkół ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego. Na widowni zasiadło ponad 300 osób. Koncert pt. ”Lubię wracać tam, gdzie byłem” był poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Zgromadzonych powitały Elżbieta Łojszczyk, członek Zarządu Powiatu oraz Dorota Ignasiak, dyrektor PCAS-u.

– Zaprosiliśmy Was na niecodzienną lekcję, która będzie poświęcona twórczości Zbigniewa Wodeckiego. To pierwsze spotkanie z cyklu „Edukacja muzyczna”, organizowane przez Filharmonię Narodową, właśnie u nas i nie ostatnie, ponieważ w planach już mamy kolejne. Życzę Wam miłego odbioru  – mówiła dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. 

Uczestnicy mogli wysłuchać znanych i lubianych utworów jak m.in.:  „Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Nie zabrakło oczywiście „Pszczółki Mai”. Swoimi głosami czarowali publiczność Katarzyna Andruszko oraz Daniel Feliński przy akompaniamencie fortepianu oraz trąbki – Mateusz Grandburg, Rafał Dubicki. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, gospodarz spotkania i przewodnik po świecie muzyki – Lidia Szpilewska przybliżała życie i twórczość Zbigniewa Wodeckiego, wprowadzając w tematykę kolejno prezentowanych utworów.  

Na zakończenie wykonawcy z rąk dyrektor oraz wicedyrektora PCAS-u otrzymali upominki.

Kolejny koncert z cyklu „Edukacja muzyczna” już 6 czerwca.

 

 

Fot.: P. Kołodziejska, M. Goździk

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook