Powrót do listyWyjątkowy spektakl w PCAS-ie

Dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej zaprasza na wyjątkowy spektakl pt. „Beczeć
nie wolno” w reż. P. Joanny Domalik – Dróżdż. Jest to historia z okresu II wojny światowej, Holokaustu widzianego oczami dziecka, które znalazło się w absurdalnym, przerażającym świecie, gdzie, życie, tylko z pozoru, toczy się normalnie. To wzruszająca opowieść o dzieciach, które próbują odnaleźć
w sobie siłę, by przetrwać trudne chwile wojny i okupacji. Spektakl jest wzbogacony oryginalnymi zdjęciami i materiałami filmowymi.

– Spektakl jest bardzo wymowny, bardzo wzruszający i tak naprawdę, choć mocno osadzony w realiach II wojny światowej, to bardzo aktualny – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Zachęcam Państwa do jego obejrzenia, do spojrzenia na problematykę wojenną oczami dziecka. To szczególnie ważny temat nie tylko historycznie, ale i pod kątem toczących się działań wojennych za naszą wschodnią granicą i obecność w szkołach, w naszym sąsiedztwie, dzieci z Ukrainy. Zapraszam serdecznie.

Scenariusz powstał w oparciu o „Dziennik Helgi Hoszkowej-Weissowej” – dziewczynki żydowskiej, która opowiedziała o swoich przeżyciach w czasie II wojny światowej.

Fragmenty listów, które zostały przywołane w scenariuszu, pozyskane zostały dzięki przychylności
p. Justyny Biernat z Fundacji Pasaże Pamięci. To „Listy z Getta” Hanki (HANY) Goldszajd oraz „Listy Wandy Lubelskiej”.

Występują: Anna Kagankiewicz, Maja Osińska, Maja Ostalska, Izabela Żaczek, Nadia Gronostaj, Zuzanna Guść, Aleksandra A. Szperna, Malwina Gorzelak, Małgorzata Laskowska, Zuzanna Stępień, Amelia Słowińska, Urszula Mruszczyk, Stanisław Kozłowski, Hanna Kozłowska, Aleksandra Krzyżańska, Blanka Kostanek, Kalina Piasna, Joanna Rejbicz, Kornelia  Fornalczyk, Milena Latocha i Natalia Winiek.

Spektakl zostanie wystawiony 24.10. o godz. 18.00 i 25.10. o godz. 9.00.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook