Powrót do listyWyprostować S8. Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej [film, zdjęcia]

6 czerwca, w środę, odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim konferencja Koalicji Obywatelskiej. Konferencję otworzyła Barbara Klatka, kandydatka kolicji na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Na konferencji obecny był również Przewodniczący Łódzkiej Rady Miasta Tomasz Kacprzak, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Arkadiusz Paweł Gajewski, radny powiatu Paweł Łuczak, radny miejski Tomasz Zdonek, samorządowcy sąsiadujących gmin oraz członkowie koalicji.

Radni miejscy i wojewódzcy łódzkiej PO apelują do rządu o „wyprostowanie odcinka” drogi ekspresowej S8, który miałby połączyć Łódź Południe i Tomaszów Mazowiecki. Dodatkowy odcinek ekspresówki z Wrocławia do Warszawy, pozwoliłby ominąć Piotrków Trybunalski.

Dzięki wybudowaniu skróconej bezpośrednio do Tomaszowa s8, podróż do Łodzi może trwać 20-30 minut, zamiast dzisiejszych 60 minut – komentuje Barbara Klatka – W dodatku będzie to podróż bezpieczna. Sama droga jest stosunkowo tania w wykonaniu. Korzyści gospodarcze nieocenione szczególnie dla turystyki oraz branży logistycznej ale to również bezpieczeństwo podróży.

Skrócenie czasu przejazdu to nie jedyny argument, miedzy innymi wymienia się otwarcie szans dla łódzkich firm i ich rozwoju, większe szanse dla łódzkiego lotniska, większe możliwości tranzytowe między Łodzią a Warszawą. Dobudowanie S8, to też pomysł na odciążenie zakorkowanej autostrady A2 i ma stać się alternatywą dla kierowców podróżujących do Warszawy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawę ewentualnego wydłużenia drogi S8 rozważa już od blisko 2 lat i choć koncepcje rozbudowania odcinka uważa za dobrą to jednak obawia się, że mogło by to niekorzystnie przełożyć się na rozwój dróg w innym regionie, chodzi o ekspresówki S12 i S74.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook