Powrót do listyZajęcia grupowe metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

MCK zaprasza dzieci w wieku od 2 do 8 lat wraz z rodzicami na zajęcia grupowe prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 6 października 2017 r. o godzinie 16 w Miejskim Centrum Kultury, filii „Tkacz”.

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch: świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe, świadomość przestrzeni i działania w niej, dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzone tą metodą ćwiczenia usprawniają motorykę, stwarzają dziecku okazję do poznania własnego ciała, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook