Powrót do listyZałożę czerwone spodnie

Z inicjatywy Obywatelskiego Stowarzyszenia „Możemy” we wtorek, 14 marca w GOK Rokiciny odbył się pokaz filmu „Założę czerwone spodnie”. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie „Waga” to opowieści dziesięciu kobiet, o przełamywaniu stereotypów, aktywności w wieku 60+, 70+, realizacji marzeń i ambicji, udowadnianiu światu, a przede wszystkim sobie, że „metryka mną nie rządzi.

Film obejrzało kilkanaście pań i kilku panów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Rokicinach. Najwięcej emocji wzbudziła opowieść Elżbiety Hołoweńko, bohaterki filmu, która przez lata była ofiarą przemocy domowej i wyzwoliła się z toksycznego związku. Po filmie, przy imieninowych łakociach (dzień wcześniej, były imieniny przewodniczącej, Krystyny Kruczek), była okazja podyskutować o tym, czy kobiety wiejskie mają takie same szanse jak ich miejskie rówieśniczki na bycie spełnionymi seniorkami.

Projekcja filmu dla rokicińskich seniorów była możliwa dzięki uprzejmości Pauliny Dudek, dyrektorki GOK. Dziękujemy.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook