Powrót do listyZaproszenie na VII Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, zaprasza na VII Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, który odbędzie się w sobotę, 7 października 2023 roku, o godzinie 16.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.

Będzie to już 7. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.

Tematem tegorocznej edycji jest powstanie styczniowe, zatem wszystkie konkurencje będą mu podporządkowane. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będą romantyczne łakocie. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do komedii Fredry, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o powstaniu styczniowym. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której panie mają przygotować suknię inspirowaną modą z okresu romantyzmu. Będą one prezentowane na wybiegu.

-Bardzo serdecznie zapraszam do udziału. To nasza największa impreza, wydarzenie z udziałem kół z terenu naszego województwa. Co roku dołączają do naszej turniejowej rodziny nowe jednostki, dzięki czemu impreza powiększa swój zasięg. Jej celem jest przede wszystkim integracja środowiska, wymiana doświadczeń i oczywiście wspólna zabawa. Nie zabraknie też elementu rywalizacji, bo to przecież turniej, ale nikt nie wyjeżdża od nas bez nagrody, bez uznania dla swojej ciężkiej pracy, bo nasza impreza wymaga nie lada przygotowań. W tym roku przeniesiemy do okresu powstania styczniowego i ten właśnie klimat zagości w Powiatowym Centrum. Będzie moda tego okresu, historia, kultura i oczywiście kulinaria. Co roku koła przygotowują swoje stoły, są potrawy konkursowe, wymagane regulaminem, ale też swojska kuchnia, regionalna, także nikt głodny nie pozostaje i jak na biesiadę kół przystało, oczywiście elementy ludowizny, przyśpiewki, tańce i naprawdę cudowny klimat. Zachęcam Państwa do odwiedzenia PCAS-u. Można kibicować, wspierać i poczuć tę wyjątkową atmosferę. Zapraszam serdecznie – mówi dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.

Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.

Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook