Powrót do listyZawody sportowo-obronne z udziałem uczniów klas wojskowych z ZSP nr 1

W dniach od  06 do 08 czerwca 2022 r. na terenie poligonu w Wędrzynie, przeprowadzone zostały  eliminacje do VII Centralnego Zlotu Klas Wojskowych w 2022 roku.  Organizatorem zawodów była 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Do eliminacji zgłosiło się 16 zespołów, jednak dotarło tylko 10 zespołów. Drużyny liczyły po siedmiu zawodników w tym dwie zawodniczki.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim reprezentował zespół kadetów z klas mundurowych w składzie:

 1. Oliwier CHMIEL – kapitan drużyny  3 Mtw
 2. Kaja KOZAR  3 Iwp
 3. Anna ŚLIWIŃSKA 3 Iwp
 4. Marcel STANIEC 2 Mtw
 5. Olaf OKÓLSKI 3 Iwp
 6. Filip MAŁOCHA 3 Mtw
 7. Szymon RADZISZEWSKI 3 Iwp

  Kadeci dzielnie reprezentowali szkołę, rywalizując z pozostałymi zespołami. Po pierwszym dniu zmagań zajmowali 1 miejsce ex eaquo z zespołem z VII Liceum Ogólnokształcącym z Legnicy. Uczestnicy zawodów mieli do wykonania strzelanie z kbks, rozkładanie i składanie broni na czas, rzut granatem oraz pętla taktyczna, która składała się z biegu w terenie na odcinku 3000 m w umundurowaniu oraz odcinków specjalnych. Pierwszy docinek ALPHA to ewakuacja 3 rannych, odcinek BRAVO to bieg w maskach pgaz., po drodze wykonując ugięcia ramion i przysiady. Ostatni odcinek specjalny CHARLIE to pokonywanie terenu różnymi sposobami.

  W drugim dniu decydującą konkurencją i jedyną jaka została do wykonania to pokonanie wybranych elementów toru ośrodka sprawności fizycznej. Kadeci z Legnicy stawili się jednak kilka sekund szybciej od naszej reprezentacji i tym sposobem zostali mistrzami tych zawodów.

  Drużyna z ZSP nr 1 ostatecznie zajęła 2 miejsce. Opiekunem zespołu był  Wojciech Dzwonkowski.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook