Powrót do listyZmusił nastolatka do oddania koszulki z logo drużyny piłkarskiej

Tomaszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 25-latka, który w jednej z siłowni na terenie miasta grożąc pobiciem zmusił ćwiczącego nastolatka do oddania koszulki z logo drużyny piłkarskiej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w południe 14 lutego 2022 roku w centrum Tomaszowa. Do jednej z siłowni wszedł mężczyzna i od nieznanego mu nastolatka zażądał oddania koszulki, w której ten ćwiczył. Była to koszulka klubowa jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Agresywny mężczyzna na własnej odzieży miał umieszczone emblematy jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Swoim zachowaniem i groźbą pobicia, wzbudził obawę nastolatka, że może wobec niego użyć siły. By uniknąć ryzyka bójki z napastnikiem, nastolatek zdjął i przekazał mu swoją koszulkę. Wówczas agresor wyszedł wraz z „trofeum”, bowiem takim mianem określane są przedmioty „zdobyte” w sposób naruszający prawo przez piłkarskich fanatyków od fanów innych klubów sportowych.

Bezpośrednio po zdarzeniu o zajściu zostali poinformowani tomaszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Mając rozpoznanie lokalnego środowiska kibicowskiego, szybko wytypowali mężczyznę mogącego odpowiadać za to naruszenie prawa.

Rankiem 15 lutego 2022 roku kryminalni zapukali do drzwi 25-letniego tomaszowianina. Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych, ale oświadczył, iż wie co jest jej powodem. W trakcie przeszukania 25-latka i jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli 1 gram marihuany i blisko 3 gramy mefedronu. Ściany pokoju, który zajmował wyklejone były tak zwanymi wlepkami o tematyce piłkarskiej i obwieszone szalikami różnych klubów piłkarskich. Większość z nich należała do klubu, któremu mężczyzna kibicuje lub innych z nim sympatyzujących. Podczas szczegółowych oględzin policjanci ujawnili, że wśród nich jest również kilka szalików, czapek i bluz z barwami klubowymi i logo antagonistycznych klubów. Odzież ta była używana, co dało podstawy do przypuszczeń, że mogły to być również tak zwane „trofea” a mężczyzna w ich posiadanie mógł wejść w nielegalny sposób.

Policjanci zabezpieczyli tę odzież oraz znaczną sumę pieniędzy, które będą stanowiły zabezpieczenie na poczet przyszłej kary. Po doprowadzeniu do prokuratury 25-letni tomaszowianin usłyszał zarzut kierowania groźby i zmuszenia w ten sposób pokrzywdzonego do określonego zachowania. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zabezpieczone narkotyki zostaną poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium, a tomaszowscy mundurowi ustalą w jakich okolicznościach mężczyzna wszedł w posiadanie atrybutów piłkarskich drużyn, którym nie kibicuje.   

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook