Powrót do listyZUS informuje: Ponad 13 tysięcy osób w naszym regionie na Małym ZUS plus

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z Małego ZUS plus w 2021 roku, muszą złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Termin na złożenie tych dokumentów  mija 10 i 15 lutego – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Z Małego ZUS plus korzysta ponad 341 tys. osób. W województwie łódzkim w sumie jest to 13,2 tys. firm. Najwięcej przedsiębiorców zgłosiło się do ulgi w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu oraz Warszawie.

Mały ZUS plus to ulga, która uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Nie dotyczy jednak składki zdrowotnej, którą przedsiębiorca opłaca w pełnej wysokości. Przedsiębiorcy spełniający warunki mogli zgłaszać się do ulgi  od 1 stycznia do 1 lutego 2021 roku.

Ważne: każdy korzystający z Małego ZUS plus w 2021 r. musi złożyć dokumenty rozliczeniowe ZUS DRA cz. II lub ZUS RCA cz. II z kompletem ZUS DRA za styczeń 2021 r., do 10 lub 15 lutego, w zależności od tego czy rozlicza się sam za siebie czy także za pracowników. W dokumentach rozliczeniowych powinna znaleźć się informacja o rocznym przychodzie, rocznym dochodzie oraz formach opodatkowania z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Mały ZUS plus adresowany jest do przedsiębiorcy, którego przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tys. zł. Jeśli działalność gospodarcza była prowadzona krócej, limit przychodu wylicza się proporcjonalnie do liczby dni prowadzenia firmy. Z ulgi skorzysta tylko osoba, która prowadziła działalność gospodarczą w poprzednim roku przez co najmniej 60 dni.

Z Małego ZUS plus można korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy.

Przedsiębiorcy, którzy wznowią prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej albo spełnią warunki do ulgi w ciągu roku (np. po zakończeniu okresu 24 miesięcy korzystania z „preferencyjnych składek” na ubezpieczenia społeczne), mogą zgłosić się do Małego ZUS plus w terminie 7 dni od zaistnienia zmiany. Przedsiębiorca, który wznowił/rozpoczął na nowo działalność prowadzoną w 2020 r. dokumenty rozliczeniowe składa w terminie do 10 albo 15 dnia następnego miesiąca.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook