Kalendarz gminy Rokiciny

Nadchodzących wydarzeń: 0
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polak idzie na zakupy

Maj 2004 to wejście Polski do EU. Ci co zdecydowali się na wyjazd na Wyspy Brytyjskie trafiali na różne sytuacje. Propaganda robiła swoje. Pokazywanie Polski jako kraju zacofanego, w którym głównym środkiem transportu były furmanki miewało dwojaki odbiór. Jedni współczuli, inni obawiali się prymitywów. Polacy trafiali do UK na różne sposoby. Z werbunku poprzez wyspecjalizowane firmy, ale też i poprzez prywatne znajomości. Prawdziwa weryfikacja następowała w miejscach pracy. Angielski nie był jeszcze tak powszechny w polskich szkołach. Rząd brytyjski był jednak dość odpowiedzialny i zapewniał wszelkie kursy w tym też naukę języka angielskiego. Z trudami, czasem kosztem depresji, jakoś Polakom udało się wywalczyć całkiem niezłą ocenę na rynku pracy. Wysyłane do Polski pieniądze podnosiły standard życia rozbitym rodzinom. Z tych niewielkich sum pozostałych po opłaceniu kosztów, trzeba było też się wyżywić aby mieć siły do ciężkiej pracy.

Pierwszym pomysłem było kupowanie w tanich sklepach, czyli jednofuntówkach. Każdy towar za 0,99 funta. Słodycze, kosmetyki, przybory szkolne, naczynia i wszystko co pomagało jako tako wyposażyć wynajmowane pokoje. Następnym etapem był ,,Argos”, w którym można było kupować już lepsze przedmioty gospodarstwa domowego w tym telewizory, czy miksery. Teraz Polak nie odróżnia się bardzo od innych mieszkańców UK. Kupuje racjonalnie. Dlatego Polaków widać już w każdych placówkach handlowych. Bardzo rozwinął się handel polskimi produktami w wyodrębnionych polskich delikatesach, ale na półkach dużych sieci handlowych są też Polskie produkty.

Ci co maja więcej czasu, zaglądają do marketów kilka razy w tygodniu szukając towarów w obniżonej cenie. Szczególnie wieczorem są duże obniżki cen pieczywa, ryb. W każdym sklepie można spotkać całoroczne obniżki wszelkich towarów nawet do 70%. Szczytem jednak jest tzw. ,,Boxing Day”. 26 grudnia, to raj dla klientów z całego świata. Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla obu stron ze względu na obniżkę wartości funta spowodowaną hasłem ,,Brexit”.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook