Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polonez bez prezydenta

Na wtorek, 15 marca zapowiedziano „Poloneza maturzystów” z udziałem prezydenta Marcina Witko. Imprezę wzorowaną na Łodzi, gdzie maturzyści tańczą wspólnie z władzami miasta na ul. Piotrkowskiej, zaproponowała i przygotowała Policealna Szkoła Żak.

O godz. 11.00 na pl. Kościuszki była jedynie garstka uczniów i grupa obserwatorów. Ostatecznie poloneza odtańczyło kilkudziesięciu uczniów Żaka i III LO z Nadrzecznej.

Plotka mówi, że starosta nie był przychylny inicjatywie, a dyrektorzy szkół – jak wiadomo – polecenia czytają z wyrazu oczy władzy, więc wymarsz na tańce wstrzymali. Prezydent, który raczej nie odpuszcza okazji, by publicznie zatańczyć i zaśpiewać, przy niskiej frekwencji maturzystów na placu, wymigał się innymi zajęciami. Tak czy inaczej władza dała młodzieży niezły popis budowania relacji i obywatelskości w ogóle.

Młodzież zatańczyła, a dyrekcja szkoły Żak nie traci wiary, że inicjatywa w kolejnych latach zyska uznanie i przyciągnie więcej chętnych do wspólnego przedsięwzięcia.

Słuszne podejście, bo władza w końcu się zmieni, a uczniowie zawsze chętnie wezmą udział w działaniach, które pozwolą na usprawiedliwione wagary.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook