Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pomnik Panny na Niedźwiedziu. Tak czy Nie?

Kilka dni temu prezydent Marcin Witko, opublikował wpis na swoim fanpage informując mieszkańców,o tym że miasto szykuje się do budowy pomnika Panny na Niedźwiedziu. Włodarz miasta jako lokalizacje umiejscowienia pomnika wskazał Plac Kościuszki. Projektantem pomnika jest tomaszowianin, jego nazwisko mamy poznać po zaakceptowaniu projektu.

Nie ukrywam, że myśleliśmy o tym już od dłuższego czasu. Mieszkańcy naszego miasta często wyrażali wolę powstania pomnika przedstawiającego symbolikę tożsamości Tomaszowa Maz. Dzięki decyzji tych radnych, którzy głosowali za tegorocznym budżetem, możemy w końcu nasze plany zrealizować. Tak wygląda prototyp pomnika – mamy jeszcze czas na wprowadzenie zmian. Co sądzicie?

Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Ponad rok temu, dokładnie 4 lutego wpłynęła do Urzędu Miasta interpelacja radnego Konrada Borowskiego dotycząca budowy pomnika Panny na niedźwiedziu.
Swoją interpelacje radny Borowski argumentował tak: Pomnik ten będzie stanowić miejsce styku pamięci i historii, czyli takie, w których pamięć przechodzi w historię i odwrotnie – historia zatrzymana w pomniku oddziałuje stymulująco na pamięć.

Radny miejski proponował wtedy dwa miejsca na postawienie pomnika Park Solidarności lub plac Kościuszki.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook