Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pomoc lokalnym przedsiębiorstwom. Konferencja prasowa

W środę, 22 kwietnia, w starostwie powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa poświęcona pomocy dla lokalnych przedsiębiorców.

 

Konferencja prasowa. Pomoc dla firm Powiatowy Urząd Pracy oraz zdalna edukacja

Opublikowany przez Format3A Środa, 22 kwietnia 2020

 

Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim realizuje zadania wynikające z rządowej tarczy antykryzysowej nr 1 i nr 2.

O pożyczki w kwocie do 5 tysięcy złotych mogą się ubiegać mikroprzedsiębiorcy, również Ci nie zatrudniający pracowników. Na wniosek mikroprzedsiębiorcy pożyczka podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Umorzenie pożyczki następuje na wniosek beneficjenta.

Drugie zadanie jest skierowane do mikroprzedsiębiorców,  do małych i średnich firm, które zatrudniają pracowników. Tu PUP udziela części refundacji wynagrodzeń i składek ZUS dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mających swoją siedzibę na terenie powiatu tomaszowskiego lub gdy ich pracownicy wykonują pracę na terenie powiatu tomaszowskiego w przypadku spadku obrotów o co najmniej 30%, Powiatowy Urząd Prascy refunduje 50% najniższego wynagrodzenia, czyli 1300 złotych na każdego pracownika. Przy spadku o 50%, refundacja wynosi 70% najniższego wynagrodzenia, a przy spadku obrotu o 80%, refundacja wynosi 90% najniższego wynagrodzenia.


Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim na realizację zdań rządowej tarczy antykryzysowej ma 20 milionów złotych.
W tej chwili złożonych jest już 1000 wniosków na pożyczki i ponad 100 wniosków na dofinansowanie pracowników.

Wnioski mogą także składać organizacje pozarządowe.

Podczas konferencji głos zabrali: Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Elżbieta Kudlik – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook