Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Poszukiwanie topielca w zalewie, czyli dzień z życia ratownika

15 sierpnia o godz. 15.00 wpłynęła dyspozycja z Powiatowego Stanowiska Kierowania do zdarzenia na zachodniej stronie Zalewu, osoba zgłaszająca twierdzi, że widzi topielca. Dyspozycję przyjęła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach.

Zachodnia strona zalewu to Stara Wieś. Jak się później okazało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie otrzymało  informacji o zdarzeniu. Jednak w porozumieniu z OSP Smardzewice WOPR włącza się do akcji i wysyła swoją ekipę. Poszukiwania topielca trwają…

Ratownicy na powierzchni przeszukiwali okoliczny akwen. W trakcie ich koledzy weryfikowali informacje o topielcu i miejscu, w którym to się stało.

Informacje doprowadziły ratowników z zachodniej części zalewu aż do rzeki Pilicy poniżej tamy. Kiedy już ratownicy mają w zasięgu wzroku ofiarę, widzą rękę wystającą z wody, jeden z ratowników wchodzi na płyciznę wyciągnąć… 

Okazuje się wtedy, że to gumowa długa rękawiczka w kolorze ciała, wystająca nad lustrem wody do złudzenia przypominająca rękę.

Niski stan wody odsłania takie niespodzianki.

W akcja poszukiwawczej uczestniczyli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci i strażacy z PSP Tomaszów Mazowiecki i OSP Smardzewice. 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook