Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Powiat tomaszowski po burzy 9 lipca [film, zdjęcia]

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków 9 lipca nad powiatem tomaszowskim przeszła burza, której towarzyszył deszcz, silny wiatr i grad. Strażacy mieli pełne „ręce roboty”. Połamane drzewa, często wyrwane z korzeniami tarasujące drogi zwisające gałęzie, zerwane linie energetyczne, a także zalane ulice i podtopienia to bilans strat jednego dnia. Silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu tomaszowskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali powalone z dróg drzewa.

Jak przekazał nam 10 lipca po godz. 20 dyżurny stanowiska kierowania młodszy ogniomistrz Grad – Straż Pożarna 9 lipca odnotowała ponad 220 zdarzeń. Wszystko zaczęło się o godz. 15.38 kiedy to Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim wyjechała po raz pierwszy do wezwania w mieście, gdzie upadające drzewo przywaliło samochód osobowy. W Tomaszowie Mazowieckim odnotowano najwięcej zdarzeń. Porywisty wiatr i ulewny deszcz wystąpił również w gminach Tomaszów Mazowiecki, Lubochnia, Czerniewice, Inowłódz, Rzeczyca , Ujazd. Zgłoszenia uszkodzeń ciągle napływają do strażaków.

W działaniach uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Tomaszowa Mazowieckiego, których wspierali strażacy – ochotnicy z jednostek OSP niemalże całego powiatu tomaszowskiego. 

Ooo przed moim blokiem kiedyś. Drogi od TM w kierunku Inowłodza to był horror. Obrazy jak po wojnie. A w zasadzie jak na wojnie, bo to się działo na naszych oczach. To cud, jeśli nikomu nic się nie stało. Gradobicie, ściana wody. Powalonych mnóstwo 100 letnich drzew przy drogach, powyrywanych z korzeniami a te w lasach połamane jak zapałki. Pozrywane sieci energetyczne. Dziękuję OSP Królowa Wola za uwolnienie nas z pułapki. Z przodu powalone drzewo a na plecach czuło się oddech goniącej czarnej chmury. Wczorajszy powrót do domu to krążenie drogami, zawracanie z powodu powalonych drzew… Moja droga trwała 4 razy dłużej niż zwykle. Dziękuję, że spadł na moje auto tylko 2m konar z lipy. Prądu brak. Ale to niewielka niedogodność w tym Armageddonie.

pisze w komentarzu FB Format3A – czytelniczka Jolanta Wojtkiewicz

Zdjęcia nadesłane od czytelników

Zdjęcia za pozwoleniem profilu Lubochnia w obiektywie. Fot Tomasz Jóźwik  

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook