Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Tomaszowie

7 czerwca, w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odwiedził Tomaszów Mazowiecki. W ramach poniedziałkowej wizyty w województwie łódzkim, premier uczestniczył w otwarciu Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II   w Tomaszowie Mazowieckim, wcześniej był w Budziszewicach.

W Budziszewicach na terenie pow. tomaszowskiego premier odwiedził Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie oddano do użytku zeroemisyjny budynek dydaktyczny zasilany z odnawialnych źródeł energii poprzez panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

Centrum Kształcenia Zawodowego, to budynek nowoczesny, doskonale wyposażony w maszyny, urządzenia, komputery w którym uczniowie szkoły będą się kształcić w wielu zawodach. 

Ponowne uprzemysłowienie Polski w ramach nasyconych nowoczesną technologią nowych branż, które zapowiedzieliśmy 5 lat temu, musi być odpowiednio skorelowane z procesem kształcenia. Dlatego od samego początku postawiliśmy na inwestycje w edukację, i to jest też sercem Polskiego Ładu, inwestycje takie jak ta, w Tomaszowie Mazowieckim, która w wysokości ponad 20 mln zł ma służyć w wielu aspektach kształceniu młodych. Na najnowocześniejszym sprzęcie, w cyklu kształcenia zawodowego, które kiedyś wydawało się przeżytkiem, a dziś wiemy, że stanowi podstawę wykształcenia technicznego do nowych i nowoczesnych branż. I ten właśnie grzech III RP, która wysłała kształcenie zawodowe do lamusa, staramy się dziś nadrobić

premier Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki przypomniał o przekazaniu 20 mln zł na doposażenie Centrum Kształcenia Zawodowego nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Zapowiedział także przeznaczenie poważnych środków z budżetu państwa i z funduszy unijnych na szkolnictwo zawodowe w Polsce.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook